Podróże

Indie (Republika Indii)

Off 75
urlop (9)
Indie (Republika Indii)
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

urlop (9)Republika Indii jest to duże państwo położone a Azji Południowej i zajmująca prawie cały subkontynent indyjski. Stolicą tego kraju jest miasto Nowe Delhi. Językiem urzędowym jest język hindi i język angielski, a 21 innych języków uznane jest za języki oficjalne. Pod względem powierzchni Indie zajmują siódme miejsce na świecie (3 287 590 kilometrów kwadratowych), ale pod względem ludności drugie (1 166 079 217 obywateli). Większość obywateli mieszka we wsiach, a ludność miejska stanowi tylko 27 % ogółu mieszkańców.
Indie graniczą z Chinami, Bangladeszem, Pakistanem, Nepalem, Birmą i Bhutanem.
Ponad 78 % obywateli wyznaje hinduizm, 12,5 % to muzułmanie, trochę więcej niż 3 % ludności jest chrześcijanami ( z tego 1,68 % to protestanci a 1,13 % to katolicy).
Ze względu na ustrój polityczny Indie są demokratyczną republiką federacyjną. Państwo ma dwuizbowy parlament, czyli Sansad, głową państwa jest prezydent. Poszczególne stany mają odrębne organy władzy, na której czele stoi gubernator mianowany przez prezydenta.
Kraj podzielony jest na 28 stanów, 6 terytoriów związkowych i jedno terytorium stołeczne, a dalej składa się z 591 dystryktów.
Ponad 60 % obywateli tego kraju pracuje w rolnictwie, a wytwarza ona jedynie około 20 % PKB Indii. Najbardziej rozwijającą się dziedziną gospodarki jest sektor usług. Według statystyk przeprowadzanych w samych Indiach, w kraju tym aż jedna czwarta obywateli żyje poniżej granicy ubóstwa.
Walutą kraju jest Rupia indyjska, która dzieli się na 100 pajsa.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • dubaj-wakacje-10

    Dubaj wakacje

    Co roku na świecie odbywa się ranking najczęściej odwiedzanych miast przez turystów przy czym co roku na liście pojawiają się przeważnie te same miasta. Nie ma w tym nic złego, a nawet jest to oznaka najwyższej jakości oferowanych usług turystom. Nie da się jednak ukryć, że pewne miasta powinny w takich rankingach być wyżej, a…

  • turystyka (1)

    Turystyka biznesowa

    Turystyka jest dziedziną, która rozwinęła się na tyle dynamicznie, że obecnie można wyszczególnić wiele jej odmian. Jakie odmiany obecnie funkcjonują? Na przykład stosunkowo nową formą turystyki jest odmiana biznesowa, która w Polsce pojawiła się dopiero w latach 90. ubiegłego stulecia. Wcześniej była skutecznie hamowana przez system komunistyczny, który blokował rozwój biznesu. Teraz jest to jedna…