Noclegi

LOFOTY W NORWEGII

Off 109
podroze (17)
LOFOTY W NORWEGII
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

podroze (17)Na północy Norwegii leży archipelag Lofotów i ciągnie się około 120 kilometrów. Archipelag wygląda jak ściana wyszczerbionych szczytów, które wyrastają wprost z krystalicznie czystego morza. Cały archipelag składa się z pięciu większych i wielu malutkich wysp. Te duże wyspy są ze sobą połączone zarówno drogą (E10) jak i tunelem pod lustrem wody.
Archipelag Lofotów leży poza kołem podbiegunowym, ale dzięki ciepłemu prądowi morskiemu Golfsztromowi, temperatura powietrza w okresie letnim dochodzi nawet do 24 stopni Celsjusza.
Miejscowość Svolvaer jest głównym węzłem komunikacyjnym, z kolei na zachodnim brzegu wyspy Flakstadoya umiejscowione są piękne piaszczyste plaże. Kolejna miejscowość w Lofotach to Nusfjord, w którym znajdują się zabytkowe, dziewiętnastowieczne domy rybackie, budowane na palach. Rybackie chaty są w kolorze czerwonym i cały ten obszar z rybackimi domami wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Poszczególne wyspy są także połączone mostami, a za niektóre odcinki dróg i autostrad trzeba płacić (prawie wszędzie można płacić kartą kredytową).

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Wycieczki objazdowe Włochy (8)

    Wycieczki objazdowe Włochy

    Wycieczki objazdowe Włochy prezentujące są bardzo popularne. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zdecydowali się na podróż do Włoch spontanicznie i nie przygotowali indywidualnego planu zwiedzania, albo zagubili się w ogromie możliwości i wolą żeby profesjonaliści zaprezentowali im bogactwo Italii w wersji najbardziej przystępnej dla osoby, która nie wie zbyt wiele o historii tego kraju….

  • hotel-torun-2

    Hotel Toruń

    Zwiedzanie pięknych zakątków Polski, pochłania dużo czasu ale daje niesamowite doznania wizualne i emocjonalne, po męczącym dniu każdy chce wypocząć w przyjemnym miejscu i spędzić spokojną noc. Hotel Toruń posiada doskonale wyposażone pokoje gościnne, pozwalające każdemu turyście na godny i upragniony wypoczynek. Goście przyjeżdżający do hotelu zadowoleni są z zastanego umeblowania, które swoją stylową formą…