Rekreacja

NAMIBIA

Off 79
tanie hotele (4)
NAMIBIA
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

tanie hotele (4)Namibia dla Europejczyka jest bardzo egzotyczna od krajobrazu poczynając a na roślinności i temperaturach powietrza kończąc.
W pobliżu miejscowości Otavi w 1920 roku odkryto największy na Ziemi meteoryt, którego wagę szacuje się na około 54 tony; w Kokerboom forest drzewa dorastają do 8 metrów wysokości a są to dwustuletnie aloesy, a ich widok nie sprawia wrażenia ziemskiego. W innym miejscu (okolica Cape Cross) można napotkać prawdziwą kolonię uchatek, których populacja liczy około 100 tysięcy osobników. Naprawdę robi wrażenie!
W 1959 roku zostały odkryte niesamowite drzewa (spokrewnione z europejską sosną) w pobliżu Swakopmund. Są to Welwitschia mirabilit, których korzenie i pień rosną w piasku a na powierzchni widoczne są tylko liście (igły), które wilgoć czerpią z porannych mgieł znad oceanu.
Niedaleko granicy z RPA jest ośrodek Ai-Ais, gdzie umiejscowione są gorące źródła zawierające fluor, siarkę i chlor a temperatura w miesiącach od października do marca dochodzi do 60 stopni Celsjusza.
Warto także obejrzeć Fish River Canyon, który przypomina amerykański Wielki Kanion. Sama egzotyka…

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • rp_turystyka18.jpg

    Urlop w Tatrach

    Jeśli lubisz wyzwania i nie przerażają Cię górskie wędrówki, polecanym miejscem na urlop są Tatry. Ich polska część jest oblegana przez turystów, ceniących sobie aktywny wypoczynek. Tatrzańskie szlaki posiadają dobre oznaczenia, ale przed zaplanowaniem wędrówki warto poszukać na temat danej trasy informacji w Internecie, aby uniknąć niespodzianek. Turystyka górska, choć przyjemna, może być też niebezpieczna,…

  • Noclegi w górach

    Kiedy wakacje odkłada się na ostatnią chwilę i nie ma się żadnego porządnego planu, można latem jechać w góry. Tam o wolne miejsce w hotelu, pensjonacie czy innym obiekcie noclegowym na pewno nie będzie trudno. Bo choć turystów nawet latem w górach nie brakuje, to jednak górale nikogo nie odprawią z kwitkiem. Zatem kiedy wypadnie…