Podróże

Perła północy – Rugia

Off 222
rp_hobby13.jpg
Perła północy – Rugia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_hobby13.jpgSamotny wędrowiec na szycie białych niczym śnieg skał, wpatrujący się w lazurowe morze- to scena przedstawiona na jednym z najbardziej znanych obrazów Caspara Davida Friedricha. Ten zapierający dech w piersiach widok może zobaczyć każdy z nas na przepięknej niemieckiej wyspie- Rugii. Dzięki temu, że w ostatnich latach turystyka na tej wyspie szybko się rozwija piękne kredowe skały nie stanowią jedynej atrakcji dla turystów. Warto szczególnie pojechać do jednego z najbardziej znanych kurortów, czyli do Binz. Wzdłuż promenady znajduje się tam wiele pięknych, białych willi. Idąc plażą ok. 40 minut dojdziemy do Prory- gigantycznego nazistowskiego ośrodka wypoczynkowego. Dzisiaj są to tylko ruiny, niemniej jednak robiące ogromne wrażenie na turystach. Warto nadmienić, że część tych budynków będzie prawdopodobnie odnawiana i wykorzystana jako kurorty. Będąc na Rugii należy jeszcze koniecznie wybrać się do miejscowości Sellin. Znajduje się tam niezwykły pałac na wodzie- to jest naprawdę magiczne miejsce. Jako ciekawostkę można dodać, że w restauracji, która znajduje się wewnątrz można zjeść czarne lody.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Hotel w gorach (7)

    Hotel w górach

    To, w jaki sposób spędzamy własny urlop zależy włącznie od nas – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jedni wolą zrobić to w domu, wykorzystując ten czas efektywnie, inni preferują wyjechać poza miasto, by odciąć się od wszystkiego, zregenerować swoje siły i być gotowym do sprostania kolejnym obowiązkom, czy to zawodowym, czy też domowym….

  • paralotnie-kurs-2

    Paralotnie kurs

    Latanie od zawsze było jednym z największych marzeń ludzkości. Człowiek od zarania dziejów spoglądał w niebo i marzył, by jak ptak móc rozłożyć skrzydła i wznieść się ponad Ziemię. Wyraz temu dawał w sztuce czy legendach. Mityczny Dedal zbudował skrzydła i wzniósł się w niebo. Leonardo Da Vinci wyprzedzał swój czas, gdy próbował skonstruować maszynę…