Hobby

Pogrzeb po hindusku

Off 59
turystyka (1)
Pogrzeb po hindusku
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

turystyka (1)Każdy hindus pragnie, aby jego zwłoki zostały spalone przy ghacie Manikarnika, ale jest pięć wyjątków to znaczy zwłok, które spalone być nie mogą: są to ciała dzieci do piątego roku życia, kobiet w ciąży, (bo mają dziecko w sobie), osoby, które ukąsiła święta kobra w wyniku, czego zmarły, ciała, które mają czarne znamiona jako naznaczone przez boginię Kali oraz święci mężowie sadhu. Ciała tych osób zostają owinięte całunem, zanurzone w świętych wodach Gangesu, a następnie obciążone kamieniem zostają wrzucone na środek rzeki.
Te ciała, które mają dostąpić kremacji są przenoszone uliczkami Waranasi na noszach zrobionych z bambusa; najpierw także zanurza się je w świętej rzece, a następnie przygotowuje się stos pogrzebowy, który podpala się z pomocą suchej trzciny. Gdy spłonie, pozostałości w koszach wrzuca się do wody, a grupa nietykalnych przesiewa przez sita odpady w poszukiwaniu ewentualnych kosztowności, jakie zmarli mieli na sobie.
W tym rejonie smród z palonych stosów pogrzebowych jest trudny do zniesienia (przynajmniej dla przeciętnego turysty), a unoszący się dym dusi i piecze w oczy, a w kolejce czekają kolejne zwłoki.
Przeciętny turysta zastanawia się, dlaczego nie ma tu jakiejś wielkiej klęski epidemiologicznej, bo przecież wrzuca się tu codziennie (na odcinku około 6 kilometrów) ludzkie zwłoki obciążone kamieniami, wsypuje się resztki ze stosów pogrzebowych (niekiedy nie do końca spopielałe), całe mnóstwo ludzi dokonuje tu rytualnych ablucji, ludzie robią pranie i myją naczynia, kąpią się tu także zwierzęta a także wrzuca się tu tony kwiatów i świec a mimo to nikt nie pada trupem poddany działalności milionów bakterii!

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • podroze (7)

    Podróże motywacyjne

    Turystyka obecnie przyjmuje najróżniejsze formy. Jest to na tyle szeroka dziedzina, że podziałów można dokonywać na wiele najróżniejszych sposobów. Jedną z nowych form podziału jest niewątpliwie turystyka motywacyjna. Na czym polega? Jest to termin, który na pierwszy rzut oka niewiele nam mówi, jeżeli nie pracujemy w firmie, która prowadzi swoją działalność na zasadzie korporacji. Tam…

  • urlop (9)

    Tanie wakacje nad morzem

    Jeśli marzymy o tym, aby spędzić swoje wakacje nad polskim morzem, na pewno zastanawiamy się, ile nas to będzie kosztować. Musimy przecież dopasować formę wczasów do własnych możliwości. Na szczęście nawet jeśli nie dysponujemy milionem na koncie, spokojnie możemy wybrać się nad morze. Zacznijmy po prostu znacznie wcześniej planować swoje wakacje. Im szybciej to zrobimy,…