Podróże

SŁOWACJA

Off 110
turystyka (5)
SŁOWACJA
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

turystyka (5)Z Gdańska i Warszawy można polecieć sobie do Popradu, wylądować pośród ośnieżonych szczytów Tatr Wysokich a stąd tylko kilkanaście kilometrów jazdy samochodem dzieli nas od najpopularniejszych miejscowości w Tatrach słowackich ( Tatrzańska Łomnica, Stary Smakoviec, Serbski Ples), gdzie można zażyć sportów zimowych.
Zbocze pod Łomnicką Przełęczą ma wspaniałą nartostradę liczącą sobie około pięciu kilometrów skąd można poszusować wprost do Łomnicy. Z Hrebienoku (1479 metrów nad poziomem morza) można natomiast zjechać sankami do Starego Smokowca, gdyż przygotowano tu wspaniałą trasę saneczkową, która ma dwa i pół kilometra długości.
Po szaleństwach na stokach można odpocząć w Popradzkim AquaCity, gdzie baseny zarówno kryte jak i otwarte liczą sobie 2160 metrów kwadratowych powierzchni wypełnionej krystalicznie czystą wodą termalną o temperaturze od 28 do 36 stopni Celsjusza. AquaCity oferuje także hydromasaże, natryski, grzyb wodny a także łóżka wodne. Podobne atrakcje oferuje także Liptowski Mikulasz, gdzie jest 27 rur i zjeżdżalni i jedenaście basenów z wodą termalną o temperaturze do 38 stopni.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Obozy narciarskie w Austrii (8)

    Sztuka Indii

    Sztuka indyjska od samego początku jest przepojona religijnością. Najpełniej rozwiniętą dziedziną sztuki była rzeźba. Charakterystyczne dla indyjskiej rzeźby są bardzo obfite wspaniale uformowane postaci wyobrażające życie. Na początku (zwłaszcza w buddyzmie)istniał zakaz przedstawiania podobizn, ale gdy ten zakaz przestał obowiązywać wyobrażenia Buddy przybrały postać w stylu, jak go nazywano, „greko – buddyjskim”. Charakterystyczna jest też…

  • agroturystyka (6)

    Praktyczne rady dla turystów

    1. Najlepszą porą, aby zwiedzić Indie są miesiące od września do końca marca (potem są upały i czas monsunów) 2. Przed wyjazdem trzeba wykupić indyjską wizę (kosztuje około 100 złotych i można ją kupić w ambasadzie indyjskiej w Warszawie), do tego potrzebne są trzy zdjęcia i kserokopia biletu na samolot 3. Przy wyjeździe do Indii…