Rekreacja

Sztuka Indii

Off 81
Obozy narciarskie w Austrii (8)
Sztuka Indii
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Obozy narciarskie w Austrii (8)Sztuka indyjska od samego początku jest przepojona religijnością. Najpełniej rozwiniętą dziedziną sztuki była rzeźba. Charakterystyczne dla indyjskiej rzeźby są bardzo obfite wspaniale uformowane postaci wyobrażające życie. Na początku (zwłaszcza w buddyzmie)istniał zakaz przedstawiania podobizn, ale gdy ten zakaz przestał obowiązywać wyobrażenia Buddy przybrały postać w stylu, jak go nazywano, „greko – buddyjskim”. Charakterystyczna jest też rzeźba przedstawiająca żeński duch drzewa jako zmysłową, z obfitym biustem tancerkę.
W jaskiniach Adżanty znajdują się imponujące malowidła ścienne przedstawiające długi pochód postaci ukazujący indyjskie życie.
Architektura indyjska to także jakby rzeźba; wiele świątyń nie zostało zbudowane w pełnym tego słowa znaczeniu a raczej wykute w litej skale. Zwłaszcza te zbudowane w epoce renesansu: mają po kilka kondygnacji, wykończone wieżyczkami, które przypominają szczyty gór i bogato ozdobione pięknymi reliefami są naprawdę unikatowe na skalę światową.
Najbardziej znaną na świecie pozycją z literatury indyjskiej jest najprawdopodobniej słynna Kamasutra, czyli obszerny utwór traktujący o różnorodności życia erotycznego, przedstawiający bardzo obszernie techniki miłosne, pozycje seksualne. Kamasutra jest postrzegana jako tekst filozoficzny, który wzbogaca ars armandi przyczyniając się do szczęśliwego życia.
Kamasutra to jednak nie tylko pozycje seksualne, to porady o doborze partnerów, jakie środki upiększające stosować, aby być atrakcyjnym dla partnera, a nawet wskazówki jak być dobrą kurtyzaną.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Noclegi w górach

    Kiedy wakacje odkłada się na ostatnią chwilę i nie ma się żadnego porządnego planu, można latem jechać w góry. Tam o wolne miejsce w hotelu, pensjonacie czy innym obiekcie noclegowym na pewno nie będzie trudno. Bo choć turystów nawet latem w górach nie brakuje, to jednak górale nikogo nie odprawią z kwitkiem. Zatem kiedy wypadnie…

  • rp_wczasy8.jpg

    Lwów – perła Ukrainy

    Nie chcesz nudzić się w weekend? Jedź do Lwowa! Jak tam dojechać? Choć z wielu miast Polski kursują autokary jadące bezpośrednio do Lwowa, taniej jest dojechać do Przemyśla, następnie busem za dosłownie kilka złotych do granicy, przekroczyć granicę pieszo, a następnie wsiąść w marszrutkę, która zawiezie nas prosto do Lwowa. Wielu ludzi łączy w myślach…