Turystyka

Terroryzm w Indiach

Off 73
wycieczka-do-japonii-3
Terroryzm w Indiach
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

wycieczka-do-japonii-3Terroryzm w tym kraju jest obecny właściwie od samego początku powstania niepodległych Indii w 1947 roku. Właściwie nie ma miesiąca, aby w różnych częściach kraju nie wybuchała jakaś bomba albo miał miejsce jakiś atak. W ciągu ostatnich kilku lat zginęło ponad 5 tysięcy osób i po Iraku jest to największa ilość ofiar, które zginęły z powodu ataków terrorystycznych.
Przyczyny tego zjawiska są różne, ale najważniejsze to bardzo wielkie nierówności społeczne, które rodzą poczucie wyzysku i krzywdy; długo utrzymujące się napięcia religijne między Hindusami a Muzułmanami ogromna wprost aktywność najróżniejszych ruchów separatystycznych ( Kaszmir i Assam), a także silnie rozwinięta przestępczość zorganizowana.
Ataki terrorystyczne skierowane są na przykład przeciwko najwyższym władzom Indii: w takim zamachu zginęła premier tego kraju Indira Gandhi, a jej następca i zarazem syn Rajiv miał być zaatakowany przez sikhijskich separatystów podczas wizyty w USA, ale amerykańskie służby udaremniły ten spisek, co nie przeszkodziło temu, że sześć lat później zginął wraz z innymi szesnastoma osobami podczas samobójczego ataku tamilskich separatystów. W 2001 roku kaszmirscy separatyści zaatakowali indyjski parlament; podczas ataku oprócz terrorystów zginęło także 10 innych osób.
Szczególnie dającym się we znaki przejawem terroryzmu jest atakowanie dużych miast takich na przykład jak Bombaj. Ataki mają miejsce na stacjach kolejowych i w samych pociągach, bomby są podkładane w różnych newralgicznych miejscach miast i zawsze są ofiary śmiertelne.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • wycieczki szkolne (9)

    Wycieczki szkolne – Legnica

    Koniec roku szkolnego i zbliżające się wakacje powodują rozprężenie w programie nauczania i są znakomitą okazją, by naukę kontynuować w terenie, np. na wycieczkach szkolnych. Wycieczki szkolne zwykle zostają w pamięci uczniów bardzo długo z kilku względów. Po pierwsze są przygodą, oderwaniem od rutyny, tak samo wyglądających dni szkolnych. Po drugie są elementem integrującym grupę…

  • loty-do-madrytu-1

    Loty do Madrytu

    Madryt, fanom piłki nożnej kojarzy się z popularną drużyną sportową, a także z dużym, nowoczesnym i słynnym stadionem. Osoby, które są pasjonatami kultury uważają, że jest to miasto muzeów, sztuki, pełno w nim dzieł wybitnych malarzy, zachwyca także architekturą. Loty do Madrytu, to przyjemność, na którą coraz więcej z nas może sobie pozwolić. Liczne linie…