Rekreacja

Wycieczki szkolne – Legnica

Off 100
wycieczki szkolne (9)
Wycieczki szkolne – Legnica
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

wycieczki szkolne (9)Koniec roku szkolnego i zbliżające się wakacje powodują rozprężenie w programie nauczania i są znakomitą okazją, by naukę kontynuować w terenie, np. na wycieczkach szkolnych. Wycieczki szkolne zwykle zostają w pamięci uczniów bardzo długo z kilku względów. Po pierwsze są przygodą, oderwaniem od rutyny, tak samo wyglądających dni szkolnych. Po drugie są elementem integrującym grupę – więzi koleżeńskie nie ograniczają się do sąsiada z ławki, a emocje związane z oczekiwaniem na nieznane udzielają się wszystkim, dzieci łatwo zachęcić do gier, zabaw. Po trzecie są elementem dydaktycznym – przekazywana wiedza zostaje dłużej w pamięci. Historie, wykłady są wizualizowane (przeprowadzane doświadczenia, wizyta w muzeum, udział np. w zajęciach lepienia naczyń z gliny), mają zatem o wiele ciekawszy charakter i są narzędziem do rozbudzenia ciekawości młodych ludzi, poszerzenia horyzontów. Wycieczki szkolne to nie tylko wyjazd do innego miasta, to także zwiedzanie i poznawanie historii najbliższej okolicy.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Legnicy jest wystarczająca ilość noclegów dla turystów?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt do nas:

Emailkontakt[malpa]cristiadafilm.pl
Tel[067] 983 09 38
MiastoLegnica
PaństwoPolska

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • blog-nauka-zabawa-10

    Blog nauka zabawa

    Każdy z nas ma różne pasje i zainteresowania, czasami szukamy inspiracji i motywacji do zrobienia czegoś innego, czegoś ciekawego. Chcemy otrzymać odpowiednią dawkę adrenaliny, wyruszyć w ciekawe miejsce, zająć się niecodziennym hobby. Natrafiamy w internecie na blog nauka zabawa, takich blogów w internecie jest wiele, opisują one ciekawe wydarzenia, eventy, zainteresowania czy hobby innych ludzi….

  • rp_turystyka30.jpg

    Ustrzyki Górne

    Ustrzyki Górne to niewielkie miasteczko w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym jednak turystyka tętni życiem. Co roku, w okresie letnim zjeżdża tu mnóstwo turystów zamiłowanych w długich pieszych wędrówkach. Z Ustrzyk Górnych roztacza się wiele pięknych szlaków na najwspanialsze szczyty Parku. Z samego niemal centrum miasteczka wejdziemy na szlak prowadzący na Połoninę Caryńską,…